fbpx

Błękitna woda, delikatny powiew wiatru, przyjemne ciepło słoneczne na twarzy – można się rozmarzyć, prawda? Wakacyjne wyjazdy są zdecydowanie za krótkie, ale namiastkę nadmorskiego kurortu możesz przenieść do własnego ogrodu! Zapytasz jak? Jednym ze skutecznych sposobów są żagle ogrodowe wodoszczelne, które są jednym z najbardziej efektownych zadaszeń tarasu lub ogrodu. Kojarzą się z greckimi lub włoskimi willami albo restauracjami nad brzegiem oceanu. Podpowiadamy, jak zastosować je we własnym ogrodzie.

Kiedy żagle ogrodowe wodoszczelne będą dobrym rozwiązaniem?

Kiedy stajemy przed wyborem zadaszenia, pierwszą myślą jest zwykle ochrona przed słońcem. Materiałowy żagiel wygląda niezwykle efektownie, tworzy niepowtarzalną atmosferę i wprowadza klimat podobny do zapierających dech w piersiach widoków z najpiękniejszych zakątków świata. Ale nasz klimat lubi płatać nam figle i zaskakiwać przelotnymi opadami nawet w środku upalnego lata. Na szczęście są żagle ogrodowe wodoszczelne, wykonane z wysokiej jakości nieprzemakalnego materiału. Dlatego możesz stosować je na przydomowym tarasie, otwartej przestrzeni ogrodu, np. nad kącikiem wypoczynkowym czy strefie jadalnianej z grillem, stołem i krzesłami. To także doskonałe zabezpieczenie miejsca zabaw dzieci czy imprez na świeżym powietrzu.

Z czego produkuje się żagle ogrodowe wodoszczelne?

Wysokiej jakości niezawodne żagle ogrodowe wodoszczelne produkowane są z  tkanin poliestrowych zaprojektowanych specjalnie dla żaglówek, których głównym napędem jest wiatr. Dzięki czemu zadaszenie jest nie tylko odporne na opady, ale i niezwykle wytrzymałe oraz trwałe. Sekretem materiału jest jego lekkość i sposób montażu, gwarantujący maksymalne napięcie. Jednocześnie płótno jest bardzo efektowne, prezentuje się jako delikatne i miękkie, choć utrzyma naprawdę silne podmuchy wiatru i zacinający deszcz. Ponadczasowa, ciepła kolorystyka sprawia, że  żagle ogrodowe wodoszczelne idealnie komponują się z każdym stylem budynku i aranżacją ogrodu.

Żagle ogrodowe wodoszczelne – jaki wybrać?

Zanim wybierzesz odpowiedni żagiel do osłony tarasu lub ogrodu musisz znać trzy główne kryteria, na które warto zwrócić uwagę:

  • kształt żagla – do wyboru masz żagle trójkątne, kwadratowe i prostokątne. Ostateczna decyzja to przede wszystkim kwestia preferencji, ale także kształtu powierzchni. Duży taras możesz osłonić jednym, prostokątnym żaglem, a mniejsze strefy w ogrodzie kilkoma trójkątnymi. Dwa żagle można też połączyć na jednym tarasie,
  • wymiary żagla – aby żagiel spełniał swoje zadanie, musi być prawidłowo dopasowany do wielkości tarasu lub osłanianej powierzchni ogrodu. Im większy żagiel, tym większa przestrzeń zostanie zasłonięta i tym samym ochroniona przed promieniowaniem słonecznym i opadami. Żagle ogrodowe wodoszczelne dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów, dzięki czemu bez problemu znajdziesz najlepszy produkt,
  • sterowanie żaglem – w tym przypadku chodzi o sposób, w jaki zwijamy i rozwijamy żagiel. Może to być sterowanie ręczne lub z napędem. Obydwie opcje mają swoje plusy i minusy, a ich zastosowanie zależy od osobistych preferencji, ale także od wielkości samego żagla. Poniżej kilka słów na temat każdego z rozwiązań.

Ręczny czy z napędem – który żagiel będzie lepszy?

Żagle ogrodowe wodoszczelne można otwierać i zamykać na dwa sposoby – ręczny i za pomocą napędu. Pierwszy sposób sprawdzi się szczególnie w przypadku modeli o mniejszych rozmiarach lub takie, które składasz od czasu do czasu, a przez większą część roku są rozłożone. Napęd to idealne rozwiązanie przy dużych żaglach oraz tych składanych np. codziennie. 

Wybór odpowiedniego sterowania zależy od osobistych preferencji, ale bez względu na wersję produkty zaprojektowane są tak, aby otwieranie i zamykanie możliwe było maksymalnie funkcjonalnie i lekko. Specjalny silnik umieszczony wewnątrz profilu rolowanego sprawia, że zarówno w wersji ręcznej, jak i z napędem (także wtedy, kiedy w wyniku braku zasilania musisz obsłużyć żagiel ręcznie) proces przebiega płynie i nie wymaga użycia zdecydowanej siły. Produkty z napędem wyposażone są w proste okablowanie i kompaktową rurę rolkową.