fbpx

Najnowocześniejsze żagle słoneczne

Scirocco Sun Sails: niezwykły design

Scirocco to żagiel przeciwsłoneczny, który przekroczył granice zwykłych żagli ogrodowych, a dzięki awangardowemu designowi jest w stanie zaciemnić powierzchnie do 70 m2. Jego konstrukcja jest wyposażona w pojedynczy trójkąt lub podwójny żagiel o nieregularnym kształcie, którego dość duże wymiary są również zmienne w zależności od szerokości kątów rozpięcia. Dzięki temu Scirocco może być opracowywane i produkowane wyłącznie w celu zaspokojenia specyficznych i indywidualnych potrzeb, kontekstu i projektu dla Klienta.

Jego minimalne wymiary i nienaganna estetyka sprawiają, że nadaje się do każdego stylu i sytuacji: od ogrodów mieszkalnych po niewielkie przestrzenie na zewnątrz, od najbardziej klasycznego smaku po najbardziej wyrafinowany gust. Dzieje się tak również dzięki szczególnemu efektowi kontrastu, który jest atrakcyjny, ponieważ jest zawsze dobrze wymierzony, tworzony przez bliskość między jego elementami a różnymi powierzchniami podparcia. Co jest bardziej nieodparte niż prostota gołej kamiennej ściany w kontakcie z połyskiem zacisków kotwicowych? Żagiel ten narodził się z wyobrażenia sobie cudu łączenia świata morskiego i przestrzeni zewnętrznej, dostarczając najbardziej zaawansowaną technologię żeglarską na suchy ląd. Lekki, majestatyczny, bezpieczny: Scirocco łatwo odnajduje się w porywach wiatru bez obawy przed nagłymi podmuchami, zakorzeniony w morzu i skupiony na niebie.

I to właśnie morze i niebo łączą się w Scirocco, gdzie każdy szczegół został zaprojektowany tak, aby spełniał swoją praktyczną i precyzyjną funkcję, oprócz posiadania dobrego wyglądu i nieodpartego uroku: więc połączenie polerowanych wykończeń, takich jak słupki wsporcze z lustrzanej stali nierdzewnej i satynowych elementów, takich jak profil rolowany wykonany z anodyzowanego aluminium, przyczynia się do eleganckiego i wyrafinowanego wyglądu konstrukcji, gwarantując jednocześnie jej wysoką odporność na warunki atmosferyczne i sól. Podobnie żagiel słoneczny jest niezwykle przyjemny dla oka, również dzięki 4 dostępnym kolorom, i bardzo trwały. Dacron® i Tempotest® Starlight® -tkaniny techniczne użyte do jego produkcji- są powszechnie stosowane na łodziach i zapewniają ochronę przed gorącem, deszczem i wiatrem, szczególnie w wersjach powlekanych żywicą lub ognioodpornych.

Żagiel słoneczny o kompaktowych wymiarach do dowolnego zakotwiczenia

 

Polerowane na lustrzany wygląd słupy ze stali nierdzewnej z żaglami z promieniowymi panelami są uzupełnione przez jeden silnik umieszczony w rurze rolkowej i sprężyny wewnątrz słupa nośnego. Oznacza to minimalną powierzchnię postojową (na ziemi) z powodu zastosowania zakotwień ściennych, które można dowolnie zaczepić, ograniczając liczbę słupów do tylko jednego, niezbędną do utrzymania sprężyny napinającej.

Ponadto żagiel, podwójny lub pojedynczy, nie wymaga usztywnienia i można go zamknąć za pomocą ręcznego lub zmotoryzowanego systemu wewnątrz profilu rolowanego, którego maksymalna wysokość wynosi 11 m, a wysokość trójkąta wynosi 7 m. W przypadku awarii zasilania ruch otwierania i zamykania może być ręczny. Wersja Scirocco z silnikiem jest wyposażona w wiatromierz, który uruchamia automatyczne zamykanie w przypadku silnego wiatru. Nawet konserwacja tego żagla przeciwsłonecznego jest minimalna, a wszechstronność instalacji jest jego kolejnym mocnym atutem.

„Scirocco to jedna z najpiękniejszych pergoli/osłon, jakie można dać człowiekowi, ponieważ niemożność poruszania się w tych dniach sprawiła, że zatrzymałeś się w miejscu i kontemplowałeś kamień przez trzy godziny, zanim nadszedł wiatr. Scirocco daje ci możliwość kontemplacji nad rzeczami i pięknem… ”. Właśnie tymi słowami Andrei Camilleri lubi myśleć o naszym Scirocco, które swoją imponującą, lecz dyskretną obecnością, zachęca do medytacji, jak duża, jasna i biała chmura towarzysząca myślom poza rzeczywistością, zarówno intymna, jak i witająca ciepły południowy wiatr.

KOLORY

WHITE

BORDEAUX

SAND

GREY

BLACK

STAINLESS STEEL 304

INFORMACJE TECHNICZNE

DO POBRANIA

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Poznaj naszą pełną ofertę!

6 + 14 =