fbpx

Żagiel przeciwsłoneczny na taras to designerski dodatek, na którego zakup decyduje się coraz więcej osób. Zadaszenie to zachwyca swoim oryginalnym, stylowym wyglądem i lekkością formy, będąc przy tym niesamowicie praktycznym rozwiązaniem, które zapewnia ochronę zarówno przed słońcem, jak i deszczem pozwalając na nieskrępowane użytkowanie przydomowej przestrzeni. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie tej wszechstronnej konstrukcji? Podpowiadamy.

Żagiel przeciwsłoneczny na taras
Żagiel przeciwsłoneczny na taras

Żagiel przeciwsłoneczny na taras – skąd się wziął ten pomysł?

Żagiel przeciwsłoneczny swoją nazwę zawdzięcza przede wszystkim kształtowi, a cały koncept nawiązuje oczywiście do świata morskiego. Na tym jednak się nie kończy. Wielu producentów przy tworzeniu osłon sięga po zaawansowane materiały wykorzystywane na łodziach, co sprawia, że żagle przeciwsłoneczne na taras stają się solidnym i bezpiecznym zadaszeniem. Lekkie i zwiewne, a przy tym solidne i trwałe – połączenie tych cech zaczerpniętych z filozofii marynistycznej jest gwarantem fenomenalnego efektu. 

Zacznij od kształtu i sposobu montażu. 

Wybór przyszłego zadaszenia warto rozpocząć od jego kształtu i rozmiaru, tak by było ono idealnie dopasowane do przestrzeni. Żagle przeciwsłoneczne na taras występują najczęściej w trzech różnych kształtach: prostokątnym, kwadratowym i diamentowym i to właśnie na te kształty warto postawić decydując się na zakup, gdyż zapewniają one najwięcej cienia. Dostępne są także konstrukcje w kształcie trójkątny, jest to jednak mniej praktyczne rozwiązanie. Rozmiary żagli sięgają nawet 70 m2, a w zależności od modelu mogą występować w ponad 100 kombinacjach, dzięki czemu realizacja nawet najbardziej skomplikowanych i złożonych projektów jest możliwa, bez konieczności rezygnowania z klasycznych kształtów tych konstrukcji.

Żagiel przeciwsłoneczny na taras
Żagiel przeciwsłoneczny na taras

Przechodząc do montażu, żagiel przeciwsłoneczny na taras może być zamontowany do ściany używając wspornika ze stali nierdzewnej. Konstrukcję można również zainstalować bezpośrednio na ziemi dzięki specjalnie zaprojektowanym cokołom lub na podstawie wykonanej ze stali nierdzewnej z efektem lustrzanym. Dzięki temu podstawa cały czas zapewnia pełną stabilność żagla, pozostając praktycznie niewidoczną. Wybór sposobu montażu jest szczególnie istotny, gdyż wpływa on na późniejsze manewrowanie konstrukcją. Po otwarciu, możliwości ustawienia żagla samonośnego są praktycznie nieograniczone – możemy obrócić konstrukcję o 360 stopni, natomiast przy montażu do ściany zakres obrotu wynosi 90 stopni. Zakres obrotu pozwala na idealne dostosowanie zadaszenia do kąta padania słońca, który zmienia się w zależności od pory dnia. W przypadku montażu na tarasie oba sposoby sprawdzą się doskonale. Mobilność konstrukcji i łatwość użytkowania to bez wątpienia jedne z największych zalet tego typu zadaszenia.

Od bieli do czerni – jaki kolor wybrać?

Kiedy zdecydujesz się na rozmiar i kształt żagla przeciwsłonecznego na taras oraz sposób jego montażu, warto pochylić się nad kolejną kwestią, jaką jest kolor. Paleta barw jest bardzo szeroka, a największą popularnością cieszą się biele i jasne odcienie szarości, które odbijają światło, a przy tym ich wygląd najbardziej nawiązuje do morskiej tradycji kontrastując z błękitnym niebem. Na rynku dostępne są również czarne żagle, warto jednak pamiętać, że czerń przyciąga promienie słoneczne, co może skutkować nagrzewaniem się powierzchni przykrytej przez żagiel.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę wybierając żagiel przeciwsłoneczny na taras?

Istotną kwestią jest również sposób obsługi żagla. Najczęściej spotykane są konstrukcje do obsługi ręcznej lub z napędem silnikowym. Rozwijanie i zwijanie żagla jest prostą i szybką czynnością, jednak wyposażenie zadaszenia w silnik niesie za sobą wiele plusów. Jednym z nich jest wiatromierz, który automatycznie zamyka żagiel w przypadku wystąpienie silnego wiatru. W przypadku niespodziewanej awarii zasilania, żagiel można bez trudu otworzyć i zamknąć ręcznie. Ta niezwykle przemyślana funkcja zapewnia bezpieczeństwo i pełen komfort użytkowania nawet w niespodziewanych warunkach.

Żeglarski pragmatyzm i nowoczesność w jednym.

Żagiel przeciwsłoneczny na taras to rozwiązanie idealne dla osób ceniących prostotę i praktyczne rozwiązania zaczerpnięte z tradycyjnego morskiego świata, bez konieczności rezygnowania z nowoczesności i niespotykanego designu. Ta mieszanka jest gwarantem efektu wow, którym możesz cieszyć się na co dzień w swoim ogrodzie