fbpx

Żagiel przeciwsłoneczny na taras jest niekwestionowanym hitem letnich upałów! To bezbłędne rozwiązanie na tarasy różnej wielkości. Niezależnie od tego, ile metrów liczy twój taras, żagiel przeciwsłoneczny na pewno się na nim sprawdzi! 


Żagiel przeciwsłoneczny? Na duży i mały taras!

Duże tarasy dzięki żaglowi przeciwsłonecznemu zostaną doskonale ocienione. Wpływa na to fakt, że żagiel przeciwsłoneczny na taras po rozwinięciu pokrywa naprawdę znaczny obszar. W przypadku ogromnych tarasów można zastosować obok siebie kilka żagli jednocześnie! Również małym tarasom żagiel przeciwsłoneczny gwarantuje pełną skuteczność. W przeciwieństwie do parasola przeciwsłonecznego, żagiel przeciwsłoneczny na taras nie wymaga ciężkiego stojaka, dzięki czemu nie zajmuje dużo miejsca. 


Zalety żagla przeciwsłonecznego na taras

Żagle przeciwsłoneczne na taras są gwarantem udanego spędzenia czasu wolnego. Dzięki zamontowaniu żagla lub żagli możesz spędzić czas w ogrodzie lub na tarasie w przyjemnym cieniu. W zestawieniu z designerskim kompletem wypoczynkowym, w skład którego może wejść stół, fotele, ławy lub krzesła, żagiel przeciwsłoneczny na taras umili niejedno letnie popołudnie, podczas którego świeci mocne słońce! Co istotne – żagiel przeciwsłoneczny jest bardzo wygodny w montażu i demontażu. Sprawnie można go zarówno zawiesić, jak i ściągnąć – pozwala na to profesjonalny system mocowań. Dzięki niemu korzystający z żagla przeciwsłonecznego nie muszą obawiać się zerwania żagla przez porywisty wiatr. Żagiel przeciwsłoneczny najlepiej sprawdzi się w miejscach, które są nasłonecznione przez większość dnia. Można zamontować go w każdym ogrodzie, na każdym tarasie, lecz również na dużych i małych balkonach oraz działkach. Wyobraź sobie picie kawy, mrożonej herbaty lub relaksujący weekend z książką w swoim ulubionym miejscu. Brzmi jak marzenie, prawda?

Żagiel przeciwsłoneczny – jaki rozmiar wybrać?

Zastanów się, jaką przestrzeń pragniesz zacienić. Wybór właściwego rozmiaru to pierwszy krok, który należy podjąć przed wyborem odpowiedniego żagla przeciwsłonecznego na taras. Żagle są dostępne w najróżniejszych rozmiarach. Mimo, że zakup za dużego żagla nie okaże się problematyczny, to zbyt mały żagiel przeciwsłoneczny nie spełni już swojej roli. 

Żagiel przeciwsłoneczny a rodzaj tkaniny

Wysoka gramatura materiału, z którego wykonano żagiel przeciwsłoneczny na taras, w większym stopniu ochroni cię przed promieniowaniem słonecznym. Wybór właściwej tkaniny zagwarantuje zatrzymanie aż 99% docierających promieni słonecznych! Pokuszenie się o tkaninę oddychającą ochroni cię nie tylko przed słońcem, ale także przed upałami, często jednak nie osłoni już przed deszczem. Możliwy jest także zakup żagla przeciwsłonecznego na taras wykonanego z materiału wodoodpornego.

Rodzaje żagli przeciwsłonecznych

Rodzajów żagli przeciwsłonecznych jest naprawdę całe mnóstwo! Warto wymienić tutaj żagle przeciwsłoneczne na taras kwadratowe, prostokątne i trójkątne. Żagle przeciwsłoneczne na taras dostępne są również w wielu wersjach kolorystycznych, dzięki czemu każdy ma szansę na estetycznie wyglądający, tarasowy lub ogrodowy dodatek, znakomicie wpasowujący się w barwę elewacji lub odpowiadający otaczającym posesję roślinom. Żagiel przeciwsłoneczny kwadratowy to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich, którzy pragną stworzyć dla siebie wspaniałe miejsce do wypoczynku. Można zamontować go w praktycznie każdej przestrzeni za sprawą jego dostępności w wielu rozmiarach.

Żagiel przeciwsłoneczny prostokątny najbardziej będzie odpowiadał osobom, którym zależy na zacienieniu sporej powierzchni swojej przestrzeni. Żagiel ten w równomierny sposób zacieni taras, ogród czy balkon, zapewniając różnorodne możliwości cudownych aranżacji. Częstą praktyką okazuje się zabieranie wspomnianego żagla na wakacje lub parkowanie pod nim samochodu. No właśnie, bo w zasadzie czemu by nie?! Ostatnim proponowanym rozwiązaniem jest niewątpliwie najbardziej oryginalny żagiel przeciwsłoneczny na taras w kształcie trójkąta. Trójkątny żagiel przeciwsłoneczny cieszy się dużą ilością zakochanych w sobie wielbicieli. Szczególnie interesujący efekt zapewnia połączenie dwóch żagli przeciwsłonecznych na taras w kształcie trójkąta. Mimo, że ten typ żagla posiada najmniejszą powierzchnię, w zupełności wynagradzają to jego unikatowe walory estetyczne.

Co warto wiedzieć przed montażem żagla przeciwsłonecznego na taras? 


Zanim przystąpisz do montowania żagla przeciwsłonecznego na taras, koniecznie dobierz właściwe akcesoria montażowe i weź pod uwagę miejsce, w którym ma znajdować się żagiel. Żagiel przeciwsłoneczny możesz zamontować na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest sposób horyzontalny – wtedy wszystkie wierzchołki znajdują się na tej samej wysokości, drugim zaś sposób wertykalny, gdzie wierzchołki są na różnych wysokościach. Pamiętaj, że im wyżej zawiesisz żagiel przeciwsłoneczny, tym mniejszy będzie cień, który może ci on dać. Sekretna porada: najwłaściwszym będzie montaż żagla przeciwsłonecznego pod kątem, tak, by żagiel opadał na zachód. Dzięki temu rozwiązaniu zakosztujesz cienia niezależnie od pory dnia! Ważne, by żagiel przeciwsłoneczny na taras rozwijać tylko wtedy, kiedy warunki pogodowe będą odpowiednie – w przypadku wiatrów czy burz żagiel może zostać uszkodzony. Podczas montażu zachowaj odstęp pomiędzy narożnikiem żagla a punktem montażu – dzięki temu zapewnisz żaglowi przeciwsłonecznemu odpowiednie napięcie, które jest absolutnie konieczne.

Jak zamontować żagiel przeciwsłoneczny na taras?


Najpierw należy rozłożyć i dokładnie wygładzić żagiel, dzięki czemu będzie dobrze układał się podczas montowania. Kolejnym krokiem jest precyzyjne określenie punktów zawieszenia. Jeśli posiadasz własne słupy do montażu, sprawdź, czy zostały wbite do ziemi na co najmniej 80 centymetrów głębokości. Po zalaniu słupów betonem ważne, by odczekać minimum 48 godzin przed podjęciem dalszych działań. Gotowe? Pozostało podłączenie uchwytów na żaglach przeciwsłonecznych na taras! Należy zrobić to w kształcie półkola, a akcesoria montażowe powinny znajdować się w punktach zawieszenia. Proste? Proste! Istotne, by żagiel przeciwsłoneczny na taras był sztywny i dobrze napięty. Jeśli zaistnieje taka potrzeba – warto od czasu do czasu na powrót go napinać.