fbpx

Idealna alchemia prostokątnych żagli przeciwsłonecznych

Maestrale Sun Sails: otaczająca ekskluzywność stosująca najnowocześniejsze technologie (Hi-Tech)

Książka „Książę Wiatrów” jest inspiracją dla najbardziej wszechstronnego żagla w kształcie prostokąta, z serii Sun Sails: Maestrale – wolnostojący żagiel słoneczny wyposażony w 4 słupy (drążki), w którym woda i powietrze łączą się.

Maestrale (Mistral) nie tylko wzięła swoją nazwę od wiatru, ale także od swojej kwintesencji: jej żagle są produkowane z Dacron® lub Tempotest® Starlight®, tkanin poliestrowych zaprojektowanych specjalnie dla żaglówek, dla których głównym napędem jest ruch powietrza. Lekka i elegancka, niczym łódź pchana przez wiatr, Maestrale podąża za trendami designerskimi w doskonałej harmonii z różnymi warunkami pogodowymi i dobrym gustem.

Przycięte w kształcie promieniowych paneli, żagle gwarantują w rzeczywistości maksymalną wytrzymałość i najwyższe napięcie, które to czynniki znacząco wpływają na działanie produktu w każdych warunkach wiatrowych. Ale to w samym materiale znajdujemy pokrewieństwo ze światem morskim, które sprawia, że wszystkie żagle słoneczne firmy Corradi są wyjątkowe, ponieważ Maestrale produkowany jest przy użyciu technologii typowej dla sektora żeglarskiego, w której zostają zachowane te same mechanizmy działania, funkcjonalność i estetyka.

Dobrym przykładem jest metoda napinania żagli, w której sprężyna jest wkładana do drążka napinającego żagiel, więc wszystko, co musisz zrobić, to pociągnąć za wciągnik (system lin i bloków powszechnie stosowany na łodziach) dostępny przez otwór w słupie. Napinając sprężynę, wciągnik może podnieść ciężar żagla. Umiejscowienie sprężyny wewnątrz słupa ma również zalety pod względem bezpieczeństwa: w przypadku silnego wiatru żagiel sam podnosi się lub obniża.

Ale duch prawdziwego alchemika w przestrzeni świata zewnętrznego -który zawsze ucieleśniał Corradi- poszedł znacznie dalej: nie tylko powietrze i woda, ale także ziemia i ogień znajdują wspaniały i mądry wyraz w Maestrale. 4 słupy ze stali nierdzewnej, na których montowana jest konstrukcja, są elektro-polerowane do lustrzanego wykończenia (połysku), aby zapewnić wysoką odporność na korozję i wystawienie na warunki pogodowe, i łączą się z ich kotwicami, aby podtrzymać żagiel w strumieniu powietrza, którego energia biegnie od ziemi aż po sam wierzchołek. Ponadto żagiel pochłania ciepło słońca, chroniąc nawet przed najgorętszymi promieniami, podczas gdy ognioodporna wersja Tempotest® Starlight® jest zaprojektowana tak, aby wytrzymywała nawet bezpośrednie płomienie.

Żagle prostokątne: Maestrale 113 z różnymi możliwymi konfiguracjami

Bezpieczeństwo i wyjątkowa wszechstronność, co potwierdzają liczne kształty konstrukcji i żagla słonecznego: prostokątny, kwadratowy lub diamentowy, o kątach 90°. Maestrale oferuje wszystkie zalety standardowego produktu, który został zaprojektowany tak, aby móc osiągnąć aż 113 różnych konfiguracji, które mogą zaspokoić wiele różnych potrzeb, bez konieczności uciekania się do niestandardowych żagli przeciwsłonecznych.

Ruch żagli zaprojektowano z myślą o maksymalnej funkcjonalności: otwieranie i zamykanie dzięki silnikowi umieszczonemu wewnątrz profilu rolowanego; żagle mogą być łatwo zarządzane zdalnie lub ręcznie w przypadku awarii zasilania. Dostępny również w wersji całkowicie ręcznej; ale w wersji z napędem, żagle zamykane są pojedynczym silnikiem umieszczonym w rolce, co gwarantuje:

– Bardzo proste okablowanie / osznurkowanie

– Pełna jednolitość w zwijaniu i rozwijaniu żagli

– Niezwykle kompaktowa rura rolkowa

Ponadto wiatromierz uruchamia automatyczne zamykanie żagli w przypadku silnego wiatru (!)

 

Konfiguracje, technologia i kolory:

Maestrale oferuje bardzo wiele różnych zmiennych parametrów. Szczególnie wyrafinowany szkielet w jasnych odcieniach, nabiera charakteru, jeśli zostanie wybrany w ciemniejszych odcieniach płótna, takich jak szary, czarny i bordowy. Najnowocześniejsza technologia w połączeniu z nietypowymi kolorami i opcjonalnymi reflektorami LED sprawiają, że prostokątna żaluzja Maestrale stanowi autentyczną architekturę mobilną, która może tworzyć oryginalne i zaskakujące ustawienia, ponieważ można je dostosować do dowolnego kontekstu i gustu. Idealny do nadawania każdej chwili koloru, atmosfery i przestrzeni, na które Ty zasługujesz. Jak zawsze we własnym stylu!

KOLORY

WHITE

BORDEAUX

SAND

GRAY

BLACK

STAINLESS STEEL 304

INFORMACJE TECHNICZNE

DO POBRANIA

Sun Sails Maestrale

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Poznaj naszą pełną ofertę!

9 + 8 =