fbpx

Najbardziej kultowy z wodoodpornych żagli słonecznych

Defense Sun Sail: styl i design “Made in Italy”

Defense jest najbardziej charakterystycznym z wodoodpornych żagli słonecznych marki Corradi. Podobnie jak Maestrale i Scirocco, pozostałe dwa wodoodporne żagle przeciwsłoneczne, Defense została zainspirowana światem morskim, ponieważ jest produkowana z najbardziej wyrafinowanych i zaawansowanych materiałów zwykle używanych na morzu. Wykonany ze stali nierdzewnej i wyposażony w regulowany żagiel, Defense zawiera nie tylko komponenty stosowane na łodziach, ale także technologię, a przede wszystkim filozofię marynistyczną: jest lekki i zwiewny, ale w rzeczywistości jest solidny i trwały.

Wolnostojący lub montowany na ścianie, ma dwa żagle, które owijają poziomy profil w obu wersjach. W modelu wolnostojącym profil poziomy jest podtrzymywany przez profilowany drążek o satynowym wykończeniu i wyjątkowej konstrukcji. Właśnie ten element, opatentowany ze względu na bezprecedensową linię i innowacyjną jakość estetyczną, uzyskał wyróżnienie dla modelu Defense wśród 100 obiektów najbardziej reprezentatywnych dla designu „Made in Italy”. Dzięki miękkiemu – ale zdecydowanemu – wygięciu, który gromadzi płótno, wolnostojący wariant Defense zmienił świat wodoodpornych żagli słonecznych, przekształcając innowację techniczną w najbardziej charakterystyczny element tego produktu.

Defense może być zainstalowana bezpośrednio na ziemi dzięki specjalnie zaprojektowanym cokołom lub na podstawie z błyszczącej stali nierdzewnej z efektem lustrzanym, który, odbijając otoczenie, sprawia, że ​​podstawa znika, pozwalając idealnie pasować go do dowolnego otoczenia. Kwadratowa balastowana podstawa, wyposażona w specjalną osłonę, zapewnia również pełną stabilność żagla, który pozostaje mocno na ziemi, nawet w przypadku złej pogody. Geometria samonośnej Defense jest uzupełniona wodoodpornymi żaglami przeciwsłonecznymi, które, podzielone na dwa trójkątne moduły, rzucają cień o kwadratowych krawędziach w zawieszonej równowadze kształtów i materii.

Po zamontowaniu na ścianie, Defense używa wspornika ze stali nierdzewnej. Łącząc wiele żagli, możesz tworzyć sugestywne kompozycje z minimalnymi kotwicami.

Wodoodporne żagle słoneczne idealne na każdą przestrzeń zewnętrzną

Po otwarciu, żagiel można obrócić o 360° w wersji samonośnej, i o 90° w wersji naściennej, idealny dla tych, którzy chcą podążać za słońcem, pozwalając się otoczyć wiatrowi i jego nieprzewidywalnym trajektoriom. Aby go zamknąć, wystarczy nakręcić go w ciągu kilku sekund ręcznie lub za pomocą silnika sterowanego za pomocą pilota: w tej konfiguracji żagiel jest również wyposażony w wiatromierz do automatycznego zamykania w przypadku silnego wiatru. Nazywamy to „inteligentną technologią”, taką samą, jakiej użyliśmy przy projektowaniu standardowego płótna. W rzeczywistości, zarówno w wersji wolnostojącej, jak i zakotwiczonej na ścianie, płótno jest wykonane z Dacron®, tkanego poliestru o przeznaczeniu marynistycznym (poddanego obróbce ochronnej przed promieniami UV) z poziomymi panelami dla wyjątkowo czystych linii lub z promieniowymi panelami dla uzyskania nieporównywalnej wydajności.

Struktura, materiały, wykończenia, szczegóły: świat żeglarski i Defense są jednym i tym samym. Oprócz żagla i jego materiałów, każdy szczegół tego żagla przeciwsłonecznego przypomina łodzie: od metalowych haczyków sprężynowych po środkowy słup (prawie jak maszt wygięty przez powietrze lub wodę) i system wsparcia. Bez sęków i lin, a raczej genialny system cienkich naprężonych drutów, które zapewniają stabilność całej konstrukcji, jednocześnie czyniąc ją elastyczną i dostosowującą się do dowolnego ustawienia.

Dostępne w dwóch rozmiarach – 290 x 290 cm (Model 11) i 340 x 340 cm (Model 14), podobnie jak inne wodoodporne żagle przeciwsłoneczne – Defense może być również wyposażony w oświetlenie LED: ponieważ idealne zacieniowanie tworzy również światło księżyca.

KOLORY

DACRON® WHITE

STAINLESS STEEL 304

INFORMACJE TECHNICZNE

DO POBRANIA

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Poznaj naszą pełną ofertę!

2 + 2 =