fbpx

The Glasses – Szklane przesuwane drzwi tarasowe

Zamknięcia i akcesoria – The Glasses Całkowicie szklane zamknięcia do pergoli

Te przesuwane, szklane drzwi tarasowe firmy Corradi, są nazywane The Glasses (ang.”okulary”), gdyż umożliwiają boczne zamknięcie Pergotenda® i bioklimatycznych pergoli, pozostawiając całkowicie niezakłócony widok, aby w pełni cieszyć się przestrzenią na zewnątrz. Maksymalna przezroczystość paneli dyskretnie wyznacza granice przestrzeni zewnętrznej, akcentując poczucie ciągłości między wnętrzem a zewnętrzem, między domem a krajobrazem, co czyni konstrukcje Corradi wyjątkowymi.
Przesuwne szklane drzwi zakotwiczone do podłoża opierają się na prowadnicach przesuwanych, dostępnych od 2 do 4 poziomów w wysokości, i aż do maksymalnie 8 przesuwanych szklanych drzwi w szerokości, z bocznym lub środkowym wejściem, w zależności od konfiguracji lub konkretnych potrzeb Klienta. Zastosowane szkło składa się z pojedynczego arkusza o grubości 8 lub 10 mm. W zależności od liczby prowadnic, drzwi mogą mieć szerokość od 60 do 160 cm. Możliwe są zmienne wymiary, które pozwalają chronić nawet bardzo duże przestrzenie, takie jak tarasy hotelowe lub tarasy restauracyjne, ogrody lub duże obszary zewnętrzne do użytku mieszkalnego.
Oprócz pergoli, zamknięcia i akcesoria można również dostosować do indywidualnych potrzeb Klienta, aby dodać odrobinę oryginalności do otoczenia zewnętrznego, z czego są znane produkty Corradi „Made in Italy”. Konstrukcję nośną dla okien można wybrać w jednym z wielu kolorów z katalogu, takich jak biały, kość słoniowa lub Czarna Noc (Night Black), lub wybierając jeden z wielu dostępnych odcieni RAL i stosując różne wykończenia powierzchni: malowane, błyszczące lub teksturowane (wielowarstwowe). Tutaj nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o przesuwane szklane drzwi tarasowe, które sprawią, że „poczujesz się jak u siebie w domu”; w typowym, przyjaznym, bezpiecznym i osobistym środowisku, które doda indywidualnej osobowości do Twojej przestrzeni zewnętrznej.
Z tego powodu produkty firmy Corradi zachwycają wszystkich, którzy odkrywają i podziwiają piękno, i dają się zainspirować tym pięknem w doskonałej równowadze z naturą; w harmonii z tym, co czują i czego doświadczają. Szklane drzwi tarasowe Corradi zostały stworzone z myślą o tym, aby przestrzeń na zewnątrz była dostępna przez cały rok, zanurzona w komforcie o najbardziej wyrafinowanym designie i ciesząca się widokiem zmieniającej się pogody. Jak powiedział Arystoteles: „filozofia zaczyna się od zdumienia”. A filozofią firmy Corradi są właśnie ciągłe badania nad nowymi formami i funkcjami naszych produktów; nad nowymi projektami, które są ekscytujące, wciągające i zaskakujące swoją spontanicznością każdego dnia.

Przesuwne szklane drzwi tarasowe: przezroczystość i ochrona

Szlachetny materiał o wyśmienitej jakości, odporny i dyskretny. Szkło zachowuje ten aspekt pozornej delikatności, dzięki czemu jest jeszcze bardziej cenne i wyrafinowane. Przesuwane szklane drzwi tarasowe firmy Corradi są wykonane ze szkła hartowanego, co gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo nawet w przypadku stłuczenia, zmniejszając ryzyko skaleczeń, ponieważ wszelkie odłamki są bardzo małe i zaokrąglone.
Aby zapewnić całkowitą ochronę przed deszczem i przeciągami, drzwi nakładają się na siebie pionowo w odległości około 25 mm. W wersji ze szkłem 10 mm, odstęp między szkłem wynosi zaledwie 8 mm, co jest prawie niezauważalne i pozwala na idealne przesuwanie paneli szklanych, co chroni przed przedostawaniem się wody lub silnych przeciągów.
Zgodnie z minimalistycznym i eleganckim stylem Corradi, wszystkie elementy są ukryte w profilach, a rolki są odporne na hałas, dzięki czemu nic nie może zakłócać dobrego wrażenia z życia na zewnątrz. Zintegrowany system sekwencyjny, w który wyposażone są szklane drzwi tarasowe, jest również wyrazem starannego projektu i umożliwia automatyczne przesuwanie sąsiednich paneli za każdym razem, gdy drzwi są przesuwne – otwierając je lub zamykając.
Konserwacja i czyszczenie są również proste, a odprowadzanie wody ułatwia specjalnie zaprojektowane nachylenie prowadnic.
Szklane drzwi przesuwane zawsze zachowują niezwykle proste linie i są dostępne z różnymi opcjami:
• Pionowa rama boczna
• Pokrywa szczeliny lub profil aluminiowy z uszczelką szczotkową
• Wewnętrzny lub zewnętrzny system blokowania/zamykania
• Wewnętrzna lub zewnętrzna blokada dźwigni

Uchwyty i poręcz anty-paniczna

 

The Glasses oferuje maksymalną adaptowalność nawet w miejscach publicznych, które muszą spełniać dokładne wymogi bezpieczeństwa: łatwo można je ulepszyć za pomocą uchwytu/rękojeści anty-panicznej. Szklaną ścianę można łatwo przekształcić w drzwi, których konstrukcja odpowiada minimalistycznemu wyglądowi typowemu dla produktów Corradi. Istnieje również wiele możliwości dostosowania paneli za pomocą systemów otwierania i zamykania za pomocą uchwytów, dostępnych w różnych kształtach i rozmiarach, takich jak tarcza lub pętla z zamkiem.
Przesuwane szklane drzwi tarasowe podkreślają zatem związek między światem wewnętrznym i zewnętrznym, chroniąc wnętrze przed pogodą, w dobrym stylu, z elegancją i prostotą: są to niezbędne składniki, aby każde marzenie stało się Twoją rzeczywistością!

INFORMACJE TECHNICZNE

DO POBRANIA

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Poznaj naszą pełną ofertę!

15 + 7 =