fbpx

Tkanina Magiko

Materiał Magiko: najnowocześniejszy elektryczny system osłon pergoli

Jedną z najważniejszych innowacji 2018 roku jest „Fabric Magiko” to pionowa ochrona filtrująca zaprojektowana przez firmę Corradi, która rewolucjonizuje świat chowanego baldachimu dla pergoli. Baldachim Pergola, pergole, ogrody zimowe: dzięki swoim szczególnym właściwościom technicznym Magiko można umieścić na wielu produktach firmy Corradi, dostosowując się do różnych rodzajów przestrzeni, stylu i przeznaczenia. To specjalne zamknięcie z tkaniny, które można idealnie zintegrować ze strukturą, pozwala skutecznie chronić przestrzeń zewnętrzną bez poświęcania wydajności estetycznej, ponieważ jest zaprojektowane w najdrobniejszych szczegółach. Przykładem są prowadnice zastosowane w systemie: idealne do wszystkich tkanin filtrujących i przyciemniających, mają szerokość zaledwie 3,3 cm. Te wymiary sprawiają, że baldachim jest szczególnie dyskretny, nawet jeśli technicznie niemożliwe jest pełne zintegrowanie ekranu. Właśnie dlatego, że ich proporcje zostały zbadane ad hoc, prowadnice mogą również dodać lekkości całej konstrukcji, gwarantując ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Ta jakość potwierdza wielką funkcjonalność i wszechstronność paneli filtrujących Fabrik Magiko, które można zablokować na żądanej wysokości podczas otwierania i zamykania, aby można było dostosować ilość cienia, światła i przepływu powietrza. Ponadto, w przeciwieństwie do innych poziomych rozwiązań przesuwnych – takich jak przesuwane szklane drzwi tarasowe lub system osłon przeciwsłonecznych z obrotowymi lamelami – pionowe ekrany można zamknąć przez zwijanie i dlatego można je ukryć, gdy pergola jest całkowicie otwarta.
Magiko może osiągnąć maksymalnie 600 cm szerokości dzięki tkaninie Glassrope, włóknie szklanemu o wysokich parametrach technicznych i wysokości 270 cm, nawet jeśli przy szerokości 470 cm można osiągnąć wysokość do 370 cm. Zdolność do osłony tak dużych powierzchni sprawia, że jest ona szczególnie atrakcyjna zarówno dla hoteli, jak i restauracji, których bardzo przestronne pokoje muszą być również chronione przez wysoce wydajne i certyfikowane zamknięcie, oraz dla domów, w których często potrzeba odnowienia sprawia szczególne trudności w przebudowie, i które są trudne do uzyskania i usatysfakcjonowania dla właściciela domu. Czysta i kwadratowa forma, ultra-kompaktowy rozmiar i wyjątkowa praktyczność wyróżniają projekt Magiko w panoramie elektrycznych systemów osłon pergoli i przestrzeni zewnętrznych.

Dotyk Magiko elektrycznych systemów osłon pergoli

Elegancja i innowacja są paradygmatami tej ochrony pionowej, która w porównaniu z innymi zamknięciami oferuje najnowocześniejsze funkcje i właściwości:

  • Nie wymaga systemów blokujących do napinania baldachimu, ponieważ system gwarantuje wydajność górnej powłoki nawet po jej całkowitym rozłożeniu.
  • Podobnie jak prowadnice, listwa zaciskowa Magiko jest wyjątkowo kompaktowa (3,2 x 5 cm), zgodnie z minimalistyczną estetyką zamknięcia.
  • Pojemniki z rolkami, które mieszczą płótno, mogą mieć dwa rozmiary (11 x 12 cm lub 12 x 13 cm) i oba mają kwadratowy/prostokątny kształt, zgodnie z najnowszymi trendami w branży.
  • Możliwe jest osadzenie oświetlenia LED w skrzynkach rolkowych, co nigdy wcześniej nie było oferowane na rynku.
    Idealnie kompatybilny z innymi rozwiązaniami oświetlenia zewnętrznego, świetlisty element profilu Magiko ładnie uwypukla objętość konstrukcji i pozwala doświadczać przestrzeni na zewnątrz nawet wieczorem, tworząc efekt marzycielskiej intymności.

Elektryczne systemy osłon pergoli: maksymalne dostosowanie tekstur i kolorów

Można dostosować Magiko za pomocą szerokiej gamy tkanin: oprócz wspomnianego Glassrope, inne opcje obejmują Lac 650 SL na bazie tworzyw sztucznych, Sunworker (tkanina przeciw-słoneczna) i Sunworker Waterproof (tkanina przeciw-słoneczna i wodoodporna), Precontraint 502 satyna i Soltis 86, z których każdą tkaninę można wybrać na podstawie praktycznych potrzeb lub gustu. Różne tekstury, parametry techniczne i szeroka paleta kolorów dla danej tkaniny przekształcą każdą przestrzeń zewnętrzną w środowisko o niepowtarzalnej, prywatnej i wielopostaciowej atmosferze. Podobnie jak w przypadku wszystkich mebli, faktura i kolory zamknięcia są istotnymi elementami w kompozycji stylu otoczenia, podkreślając jego najbardziej wyrafinowane, zabawne lub bardziej dynamiczne aspekty. 

Glassrope: odporna i certyfikowana tkanina z włókna szklanego

Ze wszystkich tkanin zastosowanych w Magiko na szczególną uwagę zasługuje Glassrope. Wykonany w 42% z włókna szklanego i 58% z PVC, jest to stabilna wymiarowo tkanina, która zachowuje swoje właściwości fizyczne w czasie, i jest odporna na działanie żywiołów pogodowych bez zmiany kształtu lub koloru. Z tego powodu, ta sama tkanina jest stosowana w lotnictwie i inżynierii morskiej. Ponadto włókno szklane ma wyższą klasę odporności ogniowej w porównaniu do innych zamknięć, dlatego werandy, pergole i tarasy wyposażone w tę osłonę są nie tylko wyjątkowo trwałe, ale także bezpieczne.

Magiko to zamknięcie, które dopełnia twoją przestrzeń na zewnątrz, niesamowite dla tych, którzy doświadczają tego przez cały rok.

Tkanina Brio

Zamknięcia i akcesoria: Materiał Brio

Brio to nowe zamknięcie zaprojektowane przez firmę Corradi w celu zapewnienia wszechstronności ochrony przed światłem i warunkami atmosferycznymi. Przezroczyste, filtrujące i zaciemniające tkaniny: do tego ekranu można zastosować całą różnorodną gamę płócien firmy Corradi.

Brio oferuje kilka bardzo interesujących funkcji:

 Wysoce wytrzymały teleskopowy system blokujący dla optymalnego naprężenia płótna

Kaseta/pudełko (do przechowywania zwiniętego płótna) dostępne w dwóch wersjach wymiarowych (11 x 12 cm lub 12 x 13 cm)

Możliwość włączenia oświetlenia LED do kasety/pudełka, aby stworzyć przestrzeń zewnętrzną, która będzie użyteczna w dzień i w nocy

Motoryzacja i oświetlenie sterowane jednym pilotem

Minimalne prowadnice o wymiarach  6,3 x 3,3 cm

Boczne szyny przesuwne wykonane systemem zatrzaskowym, który nie wymaga śrub, uszczelek ani powłoki silikonowej, co zapewnia wyjątkowo liniowy i czysty wygląd

Brio można łączyć z wieloma innymi produktami firmy Corradi, nawet częściowo, aby zminimalizować obecność płótna na strukturze.

W wersji Cristal, w której paski boczne z innej tkaniny nie są wymagane, Brio może zamykać przedziały o szerokości do 500 cm i wysokości 320 cm. W wersji Glassrope maksymalne dozwolone wymiary to 600 cm szerokości i 270 cm wysokości.

SYSTEM BLOKADY TELESKOPOWEJ

 

Teleskopowy system blokowania, montowany standardowo, działa najlepiej na Brio w tkaninie Cristal, umożliwiając optymalne naprężenie płótna i zapobiegając przypadkowemu podniesieniu zamknięcia. Zamek działa poprzez poziome przesuwanie, zapewniając doskonałą trwałość dzięki obecności elementów ze stali nierdzewnej AISI 304 w mechanizmie. Wszechstronne testy obciążenia statycznego i solidne innowacyjne komponenty pozwoliły Brio Lock zdobyć międzynarodowy patent. Z drugiej strony, gdy Brio jest wykonany przy użyciu tkaniny przyciemniającej lub filtrującej, płótno pozostaje napięte nawet bez włączania zamka blokującego. Dzięki swojemu doświadczeniu instalatorzy firmy Corradi są w stanie ocenić każdy indywidualny projekt i zdecydować, czy zastosować mechanizm blokujący czy też nie.

DO POBRANIA

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Poznaj naszą pełną ofertę!

13 + 9 =