fbpx

Wyobraź sobie czas spędzany na świeżym powietrzu przed domem niezależnie od tego, czy praży nieznośne słońce, czy pada ulewny deszcz. A jeśli ten czas będzie upływał ci w designerskiej, pięknej przestrzeni? Czysta rozkosz! W tym wypadku doskonale sprawdzą się pergole, których wybór na rynku jest naprawdę szeroki. Dlaczego warto zdecydować się akurat na pergole aluminiowe? Sprawdź!

Pergole aluminiowe – cechy 

Istnieje co najmniej kilka powodów, by wybrać właśnie pergole aluminiowe. Charakteryzują się one szeroką dostępnością i stosunkowo przystępną ceną. Rynek oferuje profile aluminiowe stosowane do budowy pergol występujące w wielu odmianach,  a zadaszenie tworzone z aluminium posiada spore możliwości konfiguracji.

Kolejnym zdecydowanym plusem pergoli aluminiowych jest ich odporność na warunki atmosferyczne: deszcz, śnieg, słońce czy wiatr. Pergole aluminiowe nie muszą być regularnie malowane – wymagana konserwacja jest w tym przypadku minimalna, a utrzymanie pergoli: proste. Podobnie proste jest ich czyszczenie. Wystarczy myjka ciśnieniowa lub silny strumień wody pod ciśnieniem z węża ogrodowego w połączeniu z detergentem, a pergola aluminiowa odzyska swój początkowy blask. Łatwe, prawda?

Pergole aluminiowe wyróżniają się także długą żywotnością – inwestując w nie masz pewność, że zachowają atrakcyjny wygląd przez całe dziesięciolecia. Niezależnie od stylu, w jakim zbudowany jest twój dom, pergola aluminiowa na pewno się sprawdzi, ponieważ jest uniwersalna i można dopasować ją do każdego designu. Wszystko to jest zasługą właśnie aluminium, które za pomocą rozmaitych farb da się dostosować tak, aby jak najbardziej pasowało do otoczenia twojego domu.

Zakup pergoli tarasowych wiąże się z łatwą i szybką realizacją – ich montaż może zostać wykonany już od jednego do dwóch dni. Co więcej, aluminium da się w prosty sposób łączyć z innymi materiałami. Będzie ono doskonale wyglądało w zestawieniu z drewnianą podłogą, jak również z okiennicami z cedru lub szybami przesuwanymi.

W porównaniu do pergoli drewnianych, pergole aluminiowe posiadają dużo większe możliwości w kwestii personalizacji, będąc tym samym bardziej atrakcyjne dla kupującego. Pergole aluminiowe są dostępne na rynku w kilkudziesięciu rozmiarach, a decydując się na nie wybierasz szerszy zakres wyboru odpowiedniej kolorystyki, akcesoriów czy chociażby konkretnego rodzaju pokrycia dachowego.  Najwygodniejsze jest jednak skorzystanie z zakupu pergoli aluminiowej na wymiar – dzięki takiemu rozwiązaniu twoja nowa pergola będzie perfekcyjnie dopasowana do twojego domu i jego otoczenia. Pomożemy ci w tym!

Pozostałe zalety pergoli aluminiowych

Pergole aluminiowe dzielą się na pergole aluminiowe przyścienne i pergole aluminiowe wolnostojące. Oznacza to, że można umieścić je w zależności od własnych preferencji. Dla pergoli aluminiowych doskonały będzie zarówno ogród, jak i taras. Zapewniają one chłód w upalne dni i zabezpieczenie przed deszczem w czasie ulewy. Sporo pergoli aluminiowych zostało wyposażonych w zadaszenie z obrotowymi lamelami, odbijającymi promienie słoneczne. Taki dach często jest podzielony na kilka sekcji sterowanych indywidualnie. Jeśli stawiasz na nowoczesność, przy twoim domu nie może zabraknąć pergoli aluminiowych automatycznych. Design pergoli z łatwością dopasujesz zarówno do klasycznego, jak i nowoczesnego stylu swojego domu i przestrzeni obok niego.  Zdecyduj się na produkty najbardziej dopasowane do twojego domu i otoczenia, takie, które zagwarantują prawdziwy relaks i zadowolenie twoim domownikom. 

pergole aluminiowe

Konstrukcja pergoli aluminiowych

Konstrukcja pergoli aluminiowych jest tak naprawdę prostym szkieletem, który składa się z profili aluminiowych malowanych proszkowo. Pergole aluminiowe mogą być montowane przy fasadzie – wtedy wsparte są na dwóch podporach – lub stanowić samodzielną konstrukcję (w tym przypadku zadaszenie jest przytrzymywane przez cztery kolumny). Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w ogrodzie. Jeśli chcesz umieścić pergolę na tarasie, właściwe będzie jej zamontowanie w formie dachu. Korzystając z takiego rozwiązania należy wyposażyć się w słupy-podpory lub w opaskę żelbetową, w której także można zainstalować pergolę. Wybierając wymarzoną pergolę aluminiową możesz zdecydować się na jej dowolną wysokość, szerokość i głębokość oraz jeden z całego mnóstwa kolorów jej konstrukcji. Te bardziej nowoczesne pergole aluminiowe są często wyposażone także w oświetlenie LED, które nadaje im iście magiczny charakter.

Co warto wiedzieć przed zakupem pergoli aluminiowych?

Pierwszym z podstawowych parametrów, które musisz sprawdzić, jest wodoszczelność pergoli – to kluczowe, jeśli pergola ma, jako twoje przydomowe schronienie, osłaniać cię przed deszczem. Dowiedz się, czy model pergoli aluminiowych, którymi jesteś zainteresowany, był testowany pod kątem przepuszczalności. Takich informacji udzieli ci producent.

Mieszkasz w górach lub nad morzem? Sprawdź, czy konstrukcja pergoli będzie odporna na podmuchy wiatru. Pamiętaj, że pergole aluminiowe wysokiej jakości wytrzymują podmuchy wiatru nawet o sile do 120km/h! Oczywiście pergola będzie wytrzymała na podmuchy wiatru pod warunkiem, że zostanie poprawnie zamontowana. Samo przykręcenie stóp pergoli do nawierzchni tarasu nie gwarantuje stabilności konstrukcji! Dobry montaż wiąże się z mocną stabilizacją stóp pergoli w betonie. Istotne jest tutaj wykorzystanie najwyższej jakości materiałów. By pergole aluminiowe doskonale spełniały swoją funkcję, konieczne jest zlecenie montażu doświadczonej, przeszkolonej ekipie – dzięki temu uzyskasz gwarancję bezpieczeństwa postawionej konstrukcji. 

pergole aluminiowe

Ważne, by rozmiar pergoli dało dobrać się do wymiarów tarasu, co, uwaga!, nie zawsze jest możliwe. Zdarza się, że pergole aluminiowe produkowane są w kilku wariantach rozmiarowych, przez co dopasowanie pergoli jest możliwe jedynie na przestrzeni kilku lub kilkunastu centymetrów. Na szczęście na rynku bezproblemowo możesz zamówić pergole aluminiowe na wymiar, dzięki czemu rozwiązanie to zostaje dopasowane do potrzeb klienta co do centymetra. Przed wyborem pergoli aluminiowej pamiętaj o dokładnym przeanalizowaniu jej parametrów i wiarygodności sprzedawcy.         W końcu jest to zakup na całe dziesięciolecia!