Niektórzy posiadacze przydomowych tarasów czy ogrodów, chcący postawić na pergolę o szczególnej wytrzymałości, obawiają się, że konstrukcja będzie cechować się trwałością, ale kosztem stylu. Podobna sytuacja zdarza się też w przypadku osób ceniących przede wszystkim elegancję – mogą zastanawiać się one, czy piękne zadaszenie tarasu może iść w parze z solidnością. Idealnym przykładem potwierdzającym, że takie połączenie jest możliwe, okazuje się pergola ogrodowa Argemonia – niezwykle odporna na czynniki atmosferyczne, a zarazem wyróżniająca się nowoczesnym designem.

Niebanalny styl oraz znakomita trwałość, czyli zalety pergoli Argemonia

Argemonia należy do pergoli ogrodowych o największym ciężarze – nie jest to jednak wada. Solidna konstrukcja sprawia bowiem, że wyróżnia się ona niezwykłą wytrzymałością, dzięki czemu niestraszne jej nawet największe wichury, opady deszczu czy śniegu. Warto wspomnieć, że zadaszenie wytrzymuje obciążenie pokrywy śnieżnej nawet do 5 ton przy maksymalnym wymiarze. Zalety Argemonii nie kończą się jednak na jej trwałości – ta pergola jest jednocześnie wyjątkowo stylowa. To zasługa m.in. estetycznego wykończenia narożników, a także niewidocznych łączeń śrubowych i napędu; konstrukcja dysponuje też ukrytym, praktycznym systemem odprowadzania wody deszczowej.

Innowacyjny system obrotowych i przesuwnych lameli oraz inne udogodnienia

Solidność i elegancja sprawiają, że Argemonia jest jednym z najlepszych rozwiązań do zadaszenia tarasu. Co więcej, ten model pergoli charakteryzuje się też licznymi udogodnieniami, spośród których warto wymienić przede wszystkim lamele obrotowe w zakresie 0 – 135 stopni, zintegrowane z systemem przesuwnym dachu. Daje to ogromne możliwości regulacji ilości promieni słonecznych oświetlających taras. Argemonia posiada też wbudowane lampy LED – punktowe oraz w obwodzie, a oprócz tego pozwala na zastosowanie szeregu opcjonalnych udogodnień. Czujniki pogodowe, promienniki ciepła, sterowanie za pomocą smartfona lub tabletu – to zaledwie niektóre z nich.

Zabudowanie pergoli Argemonia panelami Aperto Glass

Nowoczesna pergola ogrodowa Argemonia świetnie sprawdzi się jako zadaszenie tarasu, ale stanowi również idealny wybór do stworzenia przydomowej, zamkniętej przestrzeni np. w formie ogrodu zimowego albo strefy wellness. Istnieje bowiem możliwość zabudowania jej choćby panelami ze szkła hartowanego Aperto Glass zapewniającymi ochronę przed warunkami atmosferycznymi, które dodatkowo mogą zostać dopełnione przez solidne rolety w wybranym kolorze, gwarantujące poczucie prywatności.
Argemonia bez wątpienia zadowoli więc każdego, kto szuka trwałej, stylowej, funkcjonalnej pergoli ogrodowej bądź tarasowej, natomiast w Aperto pomożemy w realizacji takiego projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *