fbpx


Pergola aluminiowa to rozwiązanie, które już od dłuższego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością. Świetnie sprawdza się jako zadaszenie tarasu oparte o ścianę lub też samodzielna konstrukcja w ogrodzie. Dzięki swojej delikatnej, lekkiej formie oraz aluminium, z którego jest wykonana, bez trudu dopasuje się do każdego otoczenia. Dzięki swojej prostocie i uniwersalnemu designowi, możesz dopasować jej wygląd do swoich preferencji poprzez stosowanie odpowiednich dodatków. W tym artykule dowiesz się, w co warto wyposażyć swoją pergolę aluminiową.

pergola aluminiowa

Jaki dach wybrać dla pergoli aluminiowej?

Pergole aluminiowe najczęściej wyposażone są w jeden z dwóch typów dachów – dach z trwałej, woodpornej tkaniny lub obrotowych lameli. Dachy te gwarantują stuprocentową ochronę zarówno przed słońcem, jak i przed deszczem.

Dachy z tkaniny prezentują się bardzo efektownie i elegancko. Dają pełną ochronę zarówno przed deszczem, jak i przed słońcem, a przy tym – delikatnie przepuszczając światło. W ten sposób przestrzeń pod pergolą nie jest całkowicie zacieniona. Tkaniny, z których wykonane są dachy występują w szerokiej gamie kolorycznycznej, dzięki czemu masz możliwość idealnego dopasowania stylu swojej pergoli aluminiowej do architektury domu. Ciekawą opcją jest również wybór zadaszenia w stylu rzymskim. W tym wydaniu tkanina nie jest naprężona, lecz swobodnie opada tworząc delikatne falbany – jest to zdecydowanie bardzo oryginalne i eleganckie rozwiązanie. 

Pergola aluminiowa zadaszona lamelami to bardzo popularne i praktyczne rozwiązanie. W większości modeli lamele obracają się wokół własnej osi, co pozwala zamknąć dach całkowicie i szczelnie lub tylko częściowo przesłonić przestrzeń pozostawiając odstępy między poszczególnymi elementami dachu. Istnieje również możliwość przesuwania lameli, co pozwala na całkowite otwarcie dachu. Taki dach jest również bardziej odporny na obciążenie np. przez śnieg, niż w przypadku dachu z tkaniny. Warto wziąć pod uwagę ten fakt jeśli zimą pergola aluminiowa stanowi ochronę dla mebli tarasowych. 

Niezależnie od materiału, na który się zdecydujesz, warto wybrać pergolę z funkcją otwierania i zamykania dachu w sposób automatyczny. Dzięki temu, zyskasz wygodną metodę regulowania dachu w zależności od panujących warunków atmosferycznych. 

Oświetlenie pergoli aluminiowej 

Trudno o bardziej praktyczny dodatek do pergoli aluminiowej od jej oświetlenia. Zamontowanie dyskretnego systemu oświetleniowego LED, idealnie wbudowanego w ramy konstrukcji na pewno przyczyni się do wydłużania przyjemnego czasu spędzonego na zewnątrz i korzystania z ciepłych letnich wieczorów. Oświetlenie może być również elementem dekoracyjnym, który uwydatni wnętrze pergoli lub jej otoczenie zewnętrzne, rzucając światło na wybrane elementy. Jego styl i rozmieszczenie poszczególnych lampek możesz oczywiście dopasować do swoich preferencji. 

Pergola aluminiowa

Pergola aluminiowa – osłony boczne

Jeżeli od swojej pergoli aluminiowej oczekujesz czegoś więcej, niż tylko ochrony przed słońcem czy też deszczem, warto rozważyć zamontowanie osłon bocznych. Dzięki nim zyskasz ochronę przed wiatrem, czy chłodem, izolację dla mebli i innych przedmiotów znajdujących się pod dachem, a także stworzysz osobne, oryginalne pomieszczenie, które możesz zaaranżować w dowolny sposób. Może to być przydomowa strefa fitness, drugi salon, czy też ogród zimowy. Wszystko zależy od Ciebie. 

Szklane drzwi do strefy relaksu

Jeśli marzysz o zamkniętej przestrzeni, która przenika się ze światem zewnętrznym, a granica między wnętrzem a zewnętrzem zaciera się, to przesuwne szklane drzwi tarasowe są zdecydowanie czymś, czego szukasz. Ten niezwykle elegancki i stylowy system wykonany jest ze szkła hartowanego, co gwarantuje wytrzymałość i krystaliczną przejrzystość, a w przypadku stłuczenia – bezpieczeństwo. Ten system świetnie sprawdzi się w przydomowej strefie SPA lub jako zadaszenie basenu – pozwoli na wyjątkowy relaks i czerpanie radości z niezakłóconego widoku. 

Pergola aluminiowa

Pergola aluminiowa – taka jak chcesz!

Dzięki swojemu prostemu i minimalistycznemu designowi, pergola aluminiowa jest konstrukcją, którą w łatwy sposób można dopasować do swoich potrzeb. Stosując odpowiednie dodatki i style, możesz stworzyć przestrzeń o której marzysz – nieważne, czy ma być to miejsce, w którym będziesz się relaksować i pić poranną kawę, strefa fitness czy jadalnia przeznaczona na długie kolacje z przyjaciółmi – wszystko zależy od Ciebie!