Markiza na balkon

Nadeszło lato! Słońce świeci prosto na nas, a my wychylamy twarze w jego kierunku mrużąc oczy. Robimy wszystko by jak najbardziej go dotknąć, by jak najdłużej muskało nas swymi ciepłymi promieniami. Coraz częściej zaczynamy wychodzić na balkon czy taras, oddychać pełną piersią, urządzamy swoje balkonowe ogródki i przydomowe kąciki. Pragniemy, aby wszystko było jak najlepiej dopasowane i wyglądało jak najpiękniej. To wszystko za sprawą lata! To ono daje nam nową energię i moc, każąc czerpać z życia i czasu wolnego pełnymi garściami.

Słońce? No to markiza na balkon!

Lato to także pora roku, w której coraz częściej chcemy bywać na zewnątrz, nie tylko po to, by zażyć świeżego powietrza i nacieszyć się światem, lecz również aby po prostu odpocząć i zrelaksować się w swojej przydomowej przestrzeni. Nie sposób jednak zaprzeczyć, że nawet najpiękniejsze słońce w nadmiarze bywa uciążliwe. No bo jak tu w pełni cieszyć się pogodą, kiedy nie można ulżyć sobie nawet w odrobinie cienia?

Markiza na balkon w bloku

Doskonałym rozwiązaniem na te okazje są po prostu markizy na balkon lub markizy na taras. Zwłaszcza markiza na balkon to genialna sprawa dla wszystkich: zarówno tych mieszkających w domach, jak i w bloku. Jeśli kusi Cię wizja markizy na balkonie a jesteś mieszkańcem bloku, koniecznie sprawdź wymagane regulacje prawne. Wspomniany montaż określany jest głównie przez art. 29 ust. 2 pkt 15 Prawa budowlanego: „Pozwolenia na budowę nie wymaga wykonywania robót budowlanych polegających na instalowaniu urządzeń, w tym antenowych konstrukcji wsporczych i instalacji radiokomunikacyjnych na obiektach budowlanych”. Warto będzie zapoznać się również z art. 30 ust. 2 pkt 15 Prawa budowlanego, który informuje, że roboty budowlane należy zgłosić także w przypadku montażu urządzeń na wysokości powyżej 3 m na obiektach budowlanych.

Markizy tarasowe

Markizy tarasowe, podobnie jak markizy na balkon, nie tylko pełnią funkcję ochrony przed słońcem i deszczem, ale i wyglądają bardzo designersko, oczywiście o ile wybierzesz odpowiedni model. Na rynku jest ich cała masa. My z naszego asortymentu polecamy przede wszystkim markizę Feng. Jeśli w swojej przydomowej przestrzeni cieszysz się miejscem tarasowym, koniecznie sprawdź naszą propozycję. Kto wie, być może okaże się ona idealnym wyborem dla Ciebie?

Aperto poleca: markiza Feng

Dlaczego? To prawdziwe dzieło sztuki! Ta dopracowana w każdym detalu markiza na taras marki ShadeLab powstała z chęci do stworzenia czegoś, czego nigdy wcześniej nie widziano. To markiza wykraczająca poza ogólnie przyjęte zasady projektowania, przełamująca wzorce branży, a przy okazji łącząca w swoim projekcie unikalne elementy, które doskonale wpasują się w każdy dowolny kontekst architektoniczny i krajobraz. Markiza Feng nie jest zwyczajna. To nie tylko przedmiot zaspokajający potrzeby użytkowników, takie jak wyżej wspomniana ochrona przed słońcem i deszczem czy chęć odpoczynku. Markiza Feng to zdecydowanie więcej – jest ona unikalnym elementem wystroju wzbogaconym o iście awangardowe cechy. Z pewnością doceni ją każdy wytrawny smakosz dobrego designu. Opisywana markiza dostępna jest u nas w czterech wersjach kolorystycznych: stalowoszarej, białej, grafitowej i w barwie kości słoniowej.

Markiza Feng – cechy techniczne

Markiza Feng charakteryzuje się rozkładanymi ramionami i jest to markiza kasetowa, którą da się zamontować na ścianie lub na suficie. Jej stopień pochylenia rozciąga się pomiędzy czterema a nawet czterdziestoma pięcioma stopniami! Oferujemy opcjonalne światło LED w kasecie i płynną, mikrometryczną regulację pochylenia. Dodatkowo markiza na taras Feng posiada system przeciwdeszczowy AcquaStop, śruby ze stali nierdzewnej potwierdzone włoskim certyfikatem oraz design opatentowany we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Opisywany model markizy balkonowej jest dostępny tylko w wersji zmotoryzowanej. Jeśli chodzi o maksymalny rozmiar pojedynczego modułu, w tym przypadku jest to 700 x 356 cm, natomiast rurka nawijająca osiąga 80 mm. Warto dodać, że markiza Feng wyposażona została w ramię URBAN z systemem DAT (DATSystem) i – opcjonalnie – w nowe ramię LED URBAN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *