Markiza tarasowa kasetowa i markiza balkonowa kasetowa – Sklep Aperto Warszawa

Kiedy wiosna już blisko…

Trwający obecnie okres wczesnej wiosny coraz częściej zaprasza nas do spędzania czasu na zewnątrz. Dni stają się coraz dłuższe, a promienie słońca cieplejsze. Przyroda powoli budzi się do życia, zachęcając do przyglądania się jej. Już niedługo wiosna zagości na dobre. Przygotuj się na nadejście tej długo wyczekiwanej pory roku. Już teraz zadbaj o swoją przestrzeń na balkonie czy tarasie. Od czego zacząć przygotowania? Podpowiadamy w jaki sposób markiza kasetowa może stać się idealnym rozwiązaniem właśnie dla Ciebie.

Zadbaj o zadaszenie

Wczesną wiosną jesteśmy bardzo spragnieni słońca po długich zimowych miesiącach. Już pierwsze nieśmiałe promienie zachęcają nas do wyjścia na zewnątrz i cieszenia się wiosenną aurą. Mimo tego, warto już w tym okresie pomyśleć o zabezpieczeniu przed nadmiernym nadmiernym promieniowaniem i upałami, które pojawią się za kilka miesięcy.

Jakie zadaszenie warto wybrać?

Jeśli chcesz zdecydować się na rozwiązanie cieszące się coraz większą popularnością, a przy tym nowoczesne i praktyczne, idealnym rozwiązaniem będzie markiza kasetowa. Czym charakteryzuje się ten rodzaj markizy?

Markiza kasetowa składa się z rury nawojowej, na którą nawinięta jest gruba i wytrzymała tkanina, która umieszczona jest w specjalnej aluminiowej kasecie ochronnej. Kaseta montowana jest do ściany balkonu lub tarasu, by po rozwinięciu tkaniny móc rzucać cień na wszystko co pod nią. Głównym celem stosowania takiej kasety jest ochrona tkaniny przed działaniem czynników zewnętrznych. Po rozwinięciu, osłona podtrzymywana jest przez boczne wsporniki. Konstrukcja jest na tyle stabilna, że nie potrzebuje żadnego podparcia z dołu, dzięki czemu nie wymaga montażu stałej konstrukcji od strony podłoża.

Dlaczego markiza kasetowa?

Powodem, dla którego markizy kasetowe są tak popularne jest ich ergonomiczność, prostota montażu i użytkowania. Przede wszystkim, dzięki kasetce, do której możemy schować tkaninę, nie musimy trudzić się z demontażem całej konstrukcji na sezon jesienno-zimowy, gdy osłony balkonów i tarasów nie są używane. Wystarczy zwinąć tkaninę, a ta ukryta w kasecie nie będzie narażona na niekorzystne warunki atmosferyczne. Kaseta sama w sobie jest bardzo neutralnym dodatkiem do architektury domu, a rozwinięta markiza to zdecydowanie modny i designerski dodatek. Szeroka gama kolorystyczna pozwala na idealne dopasowanie osłony do otoczenia.

Dużą zaletą jest możliwość częściowego wysunięcia tkaniny, przez co możesz dopasować poziom zacienienia do aktualnej pory dnia i swoich potrzeb. Sterowanie markizą kasetową jest bardzo proste i odbywa się najczęściej za pomocą smartfona lub pilota. W zależności od modelu, istnieje również możliwość zaprogramowania markizy tak, by otwierała się ona w określonej godzinie lub dostosowanie się do warunków atmosferycznych. Czyż nie brzmi to jak czysta wygoda?

Czym różni się markiza kasetowa od półkasetowej i bezkasetowej?

Oprócz markiz kasetowych, na rynku dostępne są także markizy półkasetowe, jak i te bez kasetki. A czym dokładnie różnią się one między sobą?

Zacznijmy od markizy bez kasety. Jest to zdecydowanie najtańsza z opcji, jednak i najbardziej narażona na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, gdyż sama w sobie nie posiada żadnej ochrony. Zamontowanie jej pod dachem z pewnością zmniejsza ekspozycję na warunki zewnętrzne, jednak w sezonie zimowym zalecany jest całkowity demontaż.

Z kolei markiza w półkasetce jest wyposażona w wysokiej jakości aluminiowy daszek, który zapobiega uszkodzeniom materiału. Po zwinięciu materiału, poza kasetą zostaje front markizy oraz przednia falbana. Widoczne pozostają także ramiona. Zatem markiza zyskuje dużo większą ochronę niż w przypadku markizy bez kasetki, jednak nie jest ona chroniona w pełni, jak w przypadku markizy kasetowej, gdzie całość konstrukcji jest zabezpieczona, a ramiona zostają pod kasetą. Zatem, markiza kasetowa jest zdecydowanie rozwiązaniem, które daje największą ochronę. Wiąże się to z dość wysoką ceną produktu, jednak jego użytkowaniem można cieszyć się przez wiele sezonów.

Markiza kasetowa – funkcjonalność i design w lekkim wydaniu

Markiza kasetowa to zdecydowanie inwestycja, na którą warto skusić się tej wiosny. To niezwykle wygodne i praktyczne rozwiązanie sprawi, że będziesz mógł cieszyć się nadejściem wiosny wraz z pierwszymi promieniami słońca. Dzięki ochronie w postaci kasety, markiza zostanie z Tobą na długo w nienaruszonym stanie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą markiz kasetowych! W naszym sklepie znajdziesz wysokiej jakości markizy, które nie tylko będą doskonałą ochroną przed słońcem, deszczem i wiatrem, ale także będą stanowić elegancką i stylową ozdobę Twojego tarasu czy balkonu. Oferujemy różnorodne wzory, kolory i rozmiary markiz, abyś mógł dopasować je idealnie do swoich potrzeb i preferencji. Zapewniamy również profesjonalne doradztwo oraz kompleksową obsługę, aby Twoje doświadczenie zakupowe było satysfakcjonujące. Przyjdź do naszego sklepu lub odwiedź naszą stronę internetową, aby odkryć naszą pełną gamę markiz kasetowych i znaleźć idealne rozwiązanie dla swojego tarasu. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i cieszenia się komfortem i estetyką markiz kasetowych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *