fbpx

Niezbędne funkcje i maksymalna praktyczność

Eteria Bioclimatics: współczesna praktyczność

Eteria, córka Słońca i nimfy oceanicznej Clymene, została przekształcona wraz ze swoimi siostrami w topolę z korą wysadzaną bursztynowymi pąkami. Nazwa tej ręcznej pergoli wykonanej przez Corradi pochodzi od legendy starożytnej Grecji i zachowuje ona linearne formy i szlachetne korzenie mitologicznej inspiracji. Będąc członkiem bioklimatycznej rodziny pergoli, Eteria dzieli metalową wolnostojącą strukturę pergoli i regulowane lamele swoich bliźniaczych sióstr, umożliwiając regulację ilości powietrza i światła, które przepływa wewnątrz.

Ruch lameli, które można obracać do 120 °, jest całkowicie ręczny, więc Eteria nie potrzebuje prądu. Jej konstrukcja bez silnika jest zatem niezwykle prosta i celowo niezbędna. Płaskie lamele w znacznym stopniu przyczyniają się również do minimalizacji objętości, dzięki czemu są tylko częściowo widoczne, nawet przy pełnym otwarciu, zapewniając oryginalny i prosty wygląd. Lekka konstrukcja Eterii jest zatem wzmocniona praktycznym aluminium, z którego jest produkowana: funkcjonalna w każdej przestrzeni zewnętrznej. Rzeczywiście, po całkowitym zamknięciu metal pergoli Eterii jest również wodoodporny, woda deszczowa spływa dzięki rynnom osadzonym w belkach i słupach. Wolnostojąca pergola sprawia, że ​​idealnie nadaje się do nadmorskich klimatów, ponieważ jest odporna na słone powietrze i trudną pogodę, jeśli jest odpowiednio utrzymywana.

Dlaczego nie wykorzystać jej, aby spędzać swój czas w eterycznej formie prostej architektury, tworząc środowisko komfortowego dobrego samopoczucia? Nad morzem lub w domu, Eteria oferuje swobodę otwartej, ale chronionej przestrzeni, w której możesz cieszyć się otoczeniem, czy to na łonie natury, czy też w mieście.

Ręcznie regulowana wolnostojąca pergola.

Dzięki swoim czystym liniom Eteria pasuje do każdego otoczenia, nie zakłócając harmonii, ale raczej wzmacniając jego esencję. Jego minimalistyczna sylwetka jest często sprawcą chwil intymności o wysokim stopniu personalizacji. Kilka dobrze dobranych mebli i akcesoriów, takich jak duże zasłony boczne, czynią tę pergolę Bioclimatic wygodnym miejscem w ciepłe wiosenne dni lub idealnym miejscem na odpoczynek w najgorętsze letnie wieczory. Antracyt i biała tekstura: są to warianty kolorystyczne minimalistycznej Eterii, takie jak Pergotenda® Exyl, ale wersja dwukolorowa jest również bardzo atrakcyjna.

Praktyczna, dostosowująca się, i prosta w konstrukcji, jak i w instalacji, Eteria jest idealną pergolą do prywatnych przestrzeni zewnętrznych, nawet tych dużych. Moduł ma ustalone wymiary 350 x 395 cm, ale może być podwojony zarówno na rozpiętości, jak i na długości, zarówno w wersji wolnostojącej, jak i wersji zakotwiczonej na ścianie. Na każdym z dwóch modułów – nawet w połączeniu – metalowy szkielet pergoli może być zorientowany niezależnie, co pokazuje jej wyjątkową wszechstronność i praktyczność, które wyróżniają tą metalowa pergolę. Ponadto Eteria korzysta również z gwarancji firmy Corradi, która pozostaje w 100% ważna przez cały czas jej trwania, w tym przypadku dwa lata.

Kierunek otwierania lameli należy sprecyzować się przy składaniu zamówienia. Pozwala to wybrać lepszą ochronę przed słońcem lub – wręcz przeciwnie – maksymalnie możliwą jasność w przestrzeni poniżej pergoli, a tym samym zaspokojenie potrzeb klimatycznych lub osobistych upodobań. Klient ma również pełną swobodę, jeśli chodzi o oświetlenie pergoli: ponieważ oświetlenie nie jest zintegrowane z pergolą, ale jest ono jednym z elementów, które możesz wykorzystać do dalszego dostosowania jej wyglądu, wybierając między stałymi komponentami – na przykład oświetleniem podłogi – lub prostszymi rozwiązaniami – które nadadzą jej niesamowity efekt dramatyczny.

Uwolnij swoją kreatywność i emocje, i wykorzystaj jak najlepiej swój czas: dzięki Eterii każda chwila jest pełna zdumienia i podziwu. Urok natury przenoszony przez nieoczekiwany wietrzyk lub promień słońca, który figlarnie przedziera się przez lamele dachu. Eteria to bioklimatyczna pergola, która nie wymaga bocznych zamknięć, ponieważ opracowano ją, aby była bez granic, całkowicie wolna, jak liście topoli wysadzanej bursztynem.

KOLORY

CHARCOAL GRAY

WHITE

INFORMACJE TECHNICZNE

DO POBRANIA

Eteria Bioclimatics

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Poznaj naszą pełną ofertę!

14 + 5 =