fbpx

Różnorodne konfiguracje modelu o wysokiej wydajności

Bioclimatics Alba

Alba bioklimatyczna pergola: wyobraźnia i pragmatyzm

„Świt ma swoją tajemniczą wielkość, która składa się z pozostałości snu i ludzkiej myśli”. To słowa Victora Hugo, które najlepiej opisują Alba (świt po włosku), zmotoryzowaną pergolę z regulowanym pokryciem, będącym połączeniem wyobraźni i pragmatyzmu. Dzięki lekkiej, zwartej i funkcjonalnej strukturze Alba łączy w sobie wydajność najnowocześniejszego projektu z dopracowaniem minimalistycznej architektury i jest wyposażony w najbardziej innowacyjne funkcje techniczne. Podobnie jak aluminiowe osłony przeciwsłoneczne, które można regulować za pomocą pilota, aby stworzyć idealny klimat w pergoli. W rzeczywistości, w zależności od położenia lameli można regulować ilość przychodzącego światła i wentylacji, a tym samym temperaturę otoczenia w środku.

Jeśli lamele są nachylone i na wpół zamknięte, odbijają promienie słoneczne w górę, tworząc wzór cienia poniżej i mierzony przepływ powietrza, dzięki czemu Alba jest idealnym rozwiązaniem nawet w gorące letnie popołudnia, aby cieszyć się przestrzenią na zewnątrz, nawet gdy słońce jest wysoko na niebie. Umieszczony pod maksymalnym kątem 150 ° dach elektryczny pergoli otwiera się całkowicie na światło, tworząc atmosferę, która jest przyjemnym kompromisem między wnętrzem a zewnętrzem. W praktyce, z Alba wnętrze i zewnętrze mieszają się razem, jak myśli i marzenia, jak dzień i noc.

Nie tylko prosta, zmotoryzowana pergola:

Zmotoryzowana pergola Alba zadziwia każdego dnia

 

W nocy Alba zapala się dzięki diodom LED, które można zintegrować z lamelami oświetlając każdą przestrzeń dyskretnie i elegancko. Regulowana intensywność oświetlenia uzupełnia energię każdej chwili, zabarwiając Twoje słodkie wiosenne wieczory błyszczącą towarzyskością lub delikatną intymnością. A gdy poczuje się pierwszy powiew sezonu, po prostu wyreguluj otwarcie lameli) i opuść boczne zamknięcie, które dopełnia pergolę, na żądanie, aby jeszcze skuteczniej chronić przed przeciągami i warunkami pogodowymi. W rzeczywistości pionowe zamknięcia, przesuwane szklane drzwi tarasowe lub tworzywa sztuczne kompatybilne z Alba mają na celu ochronę wnętrza pergoli nawet przed intensywnym deszczem i wiatrem, wprowadzane do konstrukcji bez ingerencji w jej czyste linie. Tylko w ten sposób przestrzeń zewnętrzna może stać się prawdziwym wyrazem każdego kreatywnego pomysłu, który można dostosowywać w wyposażeniu, w sposobie użytkowania, nawet w kolorach. W rzeczywistości, podobnie jak inne pergole Corradi Bioclimatic, nawet Alba może być wykonana w różnych odcieniach, od najbardziej klasycznych po najbardziej ekstrawaganckie, przekazując dopasowany styl, który zawsze czyni go bardzo charakterystycznym dla otaczającego środowiska, nawet w oryginalnej dwukolorowej wersji.

KOLORY

CHARCOAL GRAY

BROWN

IVORY

WHITE

GREY

WHITE PLUS

TITANIUM

COR 10

SALT & PEPPER

DARK GREY

DARK BRONZE

NIGHT

RAL®

INFORMACJE TECHNICZNE

DO POBRANIA

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Poznaj naszą pełną ofertę!

6 + 1 =